«Юридичне рішення» - завжди правильне рішення.

Адвокат Луцьк, юридичні послуги, консультації юристів у Луцьку

Хто має право на гроші за ізоляцію?

У Фонді соціального страхування роз'яснили, як отримати компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19.

 

 Хто може отримати

Право на отримання цієї виплати мають усі застраховані особи, тобто кожен працевлаштований. Така допомога фінансується Фондом у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я.

 

 Підстава для нарахування

Виключною підставою для її нарахування є виданий у встановленому порядку лікарняний листок із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19-11».

 

МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров'я здійснити заміну попередньо виданих у зв'язку із самоізоляцією довідок на листки непрацездатності.

 

Строк видачі таких листків непрацездатності відповідно до діючих нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний спочатку видається на п'ять днів з наступним продовженням.

 

 Порядок оформлення компенсації

Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19-11» своєму роботодавцю.

 

У свою чергу роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності - 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду на фінансування. Зробити це можна дистанційно.

 

 Розмір компенсації

Розмір такої допомоги складає 50% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника. ФССУ здійснюєфінансування, починаючи з шостого дня, перші п'ять днів оплачуються роботодавцем.

 

 Однак, для медичних працівників компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється у розмірі 100% середнього доходу і також не залежить від тривалості страхового стажу.