«Юридичне рішення» - завжди правильне рішення.

Адвокат Луцьк, юридичні послуги, консультації юристів у Луцьку

При створенні робочих місць роботодавцям компенсують частину витрат на сплату ЄСВ 

☝️Роботодавці мають право на повернення частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), у зв'язку із створенням нового робочого місця. Така компенсація передбачено постановою Кабінету Міністрів від 13.03.2013 № 153 «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Порядок № 153).

☝️Право на вказану компенсацію мають роботодавці - суб'єкти господарювання, які починаючи з 2013 року:
🔹- створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;
🔸- протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з працевлаштованою на нове робоче місце особою щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати (п. 2 Порядку № 153).

Роботодавець, який дотримався зазначених вимог, отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 % нарахованого ЄСВ протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати у розмірі, не меншому ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати ЄСВ за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

☝️У разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.