«Юридичне рішення» - завжди правильне рішення.

Адвокат Луцьк, юридичні послуги, консультації юристів у Луцьку

Що потрібно знати про єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ

Що потрібно знати про єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ

☝️Уряд постановою від 29 квітня 2020 року № 321 затвердив Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади.

☝️Застосування з 1 січня 2021 року єдиного рахунку для сплати податків і зборів та ЄВ визначено:

🔹- Законом № 190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»;
🔸- Законом № 559-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Єдиний рахунок - це рахунок, який платник податків за власним бажанням може використовувати для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, передбачених ПКУ, і єдиного внеску.

Єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу:
🔹- з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов'язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків),
🔸- частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об'єднаннями.

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається платником в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 42-1 ПКУ.

☝️У разі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку виключення такого платника з реєстру відбудеться з 1 січня календарного року, що настає за роком, в якому було подано повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Під час використання платником єдиного рахунку для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, та єдиного внеску платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого Мінфіном.