«Юридичне рішення» - завжди правильне рішення.
При цьому законом чітко визначені розміри таких ділянок:
Ви маєте право отримати у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення (один раз по кожному виду використання)
Що ж потрібно зробити, щоб реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки
1️. Оберіть вільну земельну ділянку за бажаним місцем розташування та з відповідним цільовим призначенням. У цьому може допомогти Публічна кадастрова карта за посиланням.
2️. Зверніться до сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності) з необхідними документами:
Відповідний орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні (у зв'язку з чим можуть відмовити у наданні такого дозволу читайте на нашому сайті. (https://minjust.gov.ua/m/yak-realizuvati-svoe-pravo-na-bezoplatne-otrimannya-zemelnoi-dilyanki)
3️. Замовте розроблення проекту землеустрою у землевпорядній організації шляхом укладення відповідно договору з чітким визначенням вартості та строків виконання робіт.
У разі відсутності у виконавця робіт сертифіката інженера-землевпорядника, проект землеустрою буде вважатись недійсним і державну реєстрацію земельної ділянки буде здійснити неможливо.
4️. Зареєструйте земельну ділянку у Державному земельному кадастрі.
Для цього необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки із:
Державний кадастровий реєстратор протягом 14 робочих днів розглядає подані документи та на підтвердження державної реєстрації видає заявнику безоплатно витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, в якому зазначаються відомості внесені до Поземельної книги, зокрема, кадастровий номер. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.
5️. Затвердіть проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, надавши до місцевої ради:
Рішення про затвердження проекту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянку у власність чи у користування.
6️. Державна реєстрація права власності тепер вашої земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Реєстрацію права власності на земельну ділянку здійснюють центри надання адміністративних послуг, а також нотаріуси на підставі заяви та доданих до неї документів:
Строк розгляду заяви - 5 робочих днів.
Після реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ви стаєте повноправним власником земельної ділянки.