«Юридичне рішення» - завжди правильне рішення.

Адвокат Луцьк, юридичні послуги, консультації юристів у Луцьку

Як повернути переплату по податках через е-кабінет

☝️Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені здійснюється виключно на підставі заяви платника податку.

Заява може бути подана платником в електронній формі через Електронний кабінет з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

В Електронному кабінеті Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені може бути подана за ідентифікатором форми J 1302001 (для юридичних осіб) F 1302001 (для фізичних осіб) або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

Також заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені можна подати до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.

☝️У заяві платник повинен зазначити назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства), та визначити напрям(и) перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:
🔹на поточний рахунок платника податку в установі банку;
🔸на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;
🔹у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

☝️У разі наявності податкового боргу, повернення грошей на поточний рахунок платника або   готівковими коштами за чеком, проводиться лише після повного погашення такого боргу.

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені   здійснюється протягом 1095 днів від дня її виникнення.