«Юридичне рішення» - завжди правильне рішення.
Стягнути аліменти на дитину з колишнього подружжя, якщо воно мешкає за кордоном, можна як маючи відповідне рішення суду України, так і за відсутності такого рішення.
☝️У випадку наявності рішення суду України щодо стягнення аліментів, необхідно звернутися із клопотанням про визнання та надання дозволу на його виконання до компетентного органу країни, де проживає боржник.
☝️Якщо рішення немає – необхідно звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, із заявою про встановлення рішення щодо аліментів.
У випадку стягнення аліментів з особи, яка перебуває в країні, з якою Україною укладено відповідний міжнародний договір, позивач може звернутися за детальною консультацію до територіального управління юстиції за місцем проживання. Заяву надсилають до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції. Міністерство юстиції України протягом 30-ти календарних днів після отримання заяви:
🔹— заповнює формуляр про передачу та направляє його разом із заявою до центрального органу запитуваної Договірної держави;
🔸— сприяє заявникові у вирішенні питання щодо здійснення перекладу документів мовою запитуваної Договірної держави;
🔹— на звернення запитуваного центрального органу отримує від заявника додаткові документи, необхідні для розгляду заяви, в тому числі довіреність на право представництва інтересів заявника у справі;
🔸— на звернення центрального органу запитуваної Договірної держави надає засвідчені компетентним органом України копії документів;
🔹— в разі відсутності документів, за необхідністю повертає заяву для дооформлення.
Міністерство юстиції України письмово повідомляє позивача про хід та результати розгляду заяви після отримання інформації від іноземних органів.
☝️Важливо- аліменти від громадян інших держав в Україні не оподатковуються.